Online workshop "Klimatická změna - jak a proč o ní učit?"

Online workshop ve čtvrtek 10.11. od 16.00 do 17.30; platforma ZOOM.

2. 11. 2022

Online workshop ve čtvrtek 10.11. od 16.00 do 17.30; platforma ZOOM.

Na workshop Vás zve Katedra psychologie ve spolupráci se Vzdělávacím programem Varianty společnosti Člověk v tísni, o.p.s. Účast je ZDARMA.

Workshop Vám představí základní fakta o klimatické změně (přírodovědná i společenská), ale zaměří se zejména na to, jak o změně klimatu učit a mluvit. Nabídne vhled do různých přístupů, jak pracovat se složitostmi a nejistotami, souvisejícími s globálními trendy.
Zamyslíme se také nad tím, jak lze připravovat žáky a studenty na to, aby na klimatickou krizi odpovídali rozumným, kreativním a odpovědným způsobem.

Lektorka Tereza Čajková se věnuje globálnímu vzdělávání od roku 2011. Pracovala pro řadu organizací v ČR (např. Člověk v tísni, Glopolis) i na evropské úrovni, kde se zaměřuje na podporu aktérů občanské společnosti v práci s komplexními globálními tématy.
Momentálně se zabývá výzkumem role vzdělávání v období klimatické krize na Pedagogické fakultě Univerzity Britské Kolumbie v Kanadě.

Seminář se koná v rámci projektu 1Planet4All podpořeného z prostředků Evropské unie a projektu Učím o klimatu podpořeného Státním fondem životního prostředí ČR.


Registrujte se prosím prostřednictvím webového formuláře.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info